StyczeńStyczeń.
Nikt już nie biega za prezentami. Odpoczywamy po szalonym grudniu.
Szukamy towarzystwa do umilania zimowych wieczorów. Dobrym wyborem jest koc, kot, mąż, sąsiad lub galaretka. Fajny taki styczeń. Jeszcze nie otrząśnięci z klimatu świętowania. Jeszcze nie zmarznięci tak do końca. Nie zmęczeni zimą. Jeszcze czekamy na śnieg i bałwana.
Fajny taki styczeń.

Tu i teraz.
Nie chcę odrywać myśli od świątecznych celebracji. Jeszcze mi się trochę chce światełek, choinki, pierniczków. Niech to sobie jeszcze chwilkę trwa.
Karnawał ma swoje prawa. Bale, imprezy, spotkania. Fajny taki styczeń.

Galaretka.
Od lat robię galaretki w okresie Świąt. Te słodkie. Z owocami, bitą śmietaną. I zawsze znikają w ekspresowym tempie. To taka słodka alternatywa dla ciast.
Na kolacji Wigilijnej - moje galaretki są zawsze ostatnim daniem - jeśli można je podnieść do tej rangi. Robię je w maleńkich filiżankach. Są tylko taką kropeczką nad i. Dopełnieniem.
Czy lubicie ?

Ściskam moich czytelników
iszKomentarze

 1. A wiesz, że wczoraj robiłam galaretkę? :D Tak, lubię bardzo... (Zawsze bijemy się o ostatnią miseczkę z synkiem ;)) A Twój pomysł na galaretkę w filiżankach jako zwieńczenie odświętnego czasu koniecznie muszę u nas wprowadzić <3

  Cudnie u Ciebie, jak zwykle... Uwielbiam Twoje zdjęcia!
  A i szablon nowy - fajny, podoba mi się! :D

  Wszystkiego dobrego na tej fajny styczeń i resztę roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Smakowity deserek. Ja galaretki częściej serwuję wiosną i latem. : )

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja jakoś zapomniałam o galaretkach a to przecież taki lekki i przyjemny deser :) Muszę dzisiaj zagalaretkować :). Zdjęcia śliczne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia.
  A galaretkę bardzo lubię. Nie było ich u mnie na święta, ale za to serowałam je w Sylwestra. Pomysł z filiżanką na pewno kiedyś wykorzystam.
  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcia, uwielbiam ten tajemniczy klimat. Ja galaretkę to może nie koniecznie, ale warto zrobić dla rodziny na deser.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrego nowego roku :) uwielbiam Twoje kadry :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Galaretki mogłabym wcinać tonami, bo są świetne. Nawet bez jakichkolwiek dodatków są świetne, ale mając do tego bitą śmietanę i kawałek czekolady można z nich stworzyć arcydzieło smaku :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

DZIĘKUJĘ, że pozostawiasz ślad w postaci komentarza...iszart

Zobacz także...